League of Legends Oynayarak Para Kazanmak

Binlerce anlık oyuncusu olan League of Legends, bilinen adıyla LoL, Moba dünyasında ve yayıncılık dünyasında Dota 2’den sonra çığır açmış  oyunlardan bir tanesi. Hem oyun oynayıp, hem de para kazanmak istemez misiniz? Evet, LoL oynayarak para kazanmak mümkün. Bu geniş rehberde sizleri LoL oynayarak para kazanmak konusunda bilgilendireceğiz. Eğer Counter-Strike: Global Offensive oynuyorsanız onun için yazdığımız Counter-Strike: Global Offensive Oynayarak Para Kazanmak rehberimize “buradan” ulaşabilirsiniz.

Giriş

Önce yeteneğinize veya isteğinize göre bir karar vermelisiniz. “Benim vaktim var” diyorsanız tüm hepsini uygulayabilirsiniz fakat yine de yapılan işin kalitesi düşer.

  • İyi bir oyuncu olup turnuvalara katılmak ve büyük ödülü almak.
  • LoL için çizim veya animasyon yapmak.
  • YouTube için içerik üretmek.
  • Twitch’te yayın yapıp YouTube’u ikincil olarak tercih etmek.

Özellikle son seçenek, yani “Twitch yayını yapmak” belli bir izleyici kitlesine ulaştığınızda kendinize ana gelir kaynağı getirmek anlamına geliyor. Twitch’te onlarca LoL yayını yapan kanal var ve hepsi bir şekilde az da olsa para kazanıyor. İzleyici sayınız arttıkça ve kendinizi  izleyicilere sevdirdikçe kazanacağınız paralar da artıyor.

LoL Oynayarak Para Kazanmak
LoL Oynayarak Para Kazanmak

1) Turnuvalar (LCS)

Başlangıçta “LCS nasıl katılırım?” gibi sorularınız olması gayet mümkün. Bu seçenek çok fazla uzun süre gerektirir ve sosyal hayatınızın büyük çoğunluğunu kenara koymanızı gerektirir. Hayatınızın
her gününü antreman ve pratik yaparak geçirmelisiniz. Kısa vadede para kazanmak için zor bir yol fakat başardığınızda hem parası hem de kazandığınız ün hoşunuza gidecektir. Turnuvayı izleyen binlerce takım destekçinizin isminizi bağırması güzel bir his olmalı.

2) Çizim veya Animasyon

YouTube üzerinden çizim ve animasyon yayınlamak istiyorsanız yapması keyifli fakat uzun bir iştir. YouTube için sık bir şekilde içerik girmeniz gerektiğinden dolayı sizin için zor olacaktır. İki veya üç kişi çalışırsanız ve iş dağılımı yaparsanız kanalınız artışa geçecek ve sık bir şekilde video paylaşımı yapabileceksiniz. Tercih edilmeyen bir yöntem, herkesin yapamayacağı bir iş ve rakip çok az. Biraz uğraşla YouTube trendlere bile girebilirsiniz. Çizim için yetenek, animasyon için hem yetenek hem program bilgisi gereklidir.

3) YouTube İçerik Üretmek

Animasyonda olduğu gibi pek fazla programlarla oynamanıza gerek yok. Video editlemek küçük eğitim videolarıyla gayet mümkün. YouTube’da yükselmek ve farkedilmek uzun süren bir süreçtir ama sevilip, farkedilirseniz iş teklifleri alabilir ve büyük miktarlarda kazanç sağlayabilirsiniz. LoL oynayarak para kazanmak aslında tam anlamıyla bu.

4) Twitch Yayınları

Yapması en fazla keyif veren ve kazandıran herhalde Twitch’te yayın yapmaktır. Yapmanız gereken basit OBS (Open Broadcaster Software) tarzı yayın programları kurup yayın yapmak. Eğer izleyici kitlesi sizi severse size bağış yapabilir ve Twitch kanalınızda izlenmeyle orantılı olarak “Abone Ol” butonu size verilir. Sadece evde oturup, LoL oynayıp para kazanabilirsiniz. YouTube’u da aktif bir şekilde kullanırsanız artık para kazanmaya hazırsınız demektir.

Bu makaleyi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir