İnternetten Para Kazanmak

Bu zamana kadar çeşitli yerlerden internetten para kazanmakla alakalı sayısız video izlemiş ve yazı okumuş olabilirsiniz. Birçok insan internetten para kazanmak hakkında  konuşuyor. Kimisi bunun saçmalık olduğunu, sadece alışılmışın dışında fikir üretenlerin kazandığını düşünüyor. İnternetten para kazanmak sanatı adı altında yüzlerce liralara saçma  kitaplar satanlar var. Bu yazımızda sizlere internetten para kazanmak konusunun sırlarından bahsedeceğiz.

1) Fiverr

İnternetten para kazanma konusunda yapabileceğiniz en güzel başlangıç Fiverr olacaktır. Fiverr’da üretimlerinizi veya yeteneklerinizi en az 5 dolar karşılığında satışa sunabilirsiniz. Bu üretimler; animasyonlar, video girişleri, afiş tasarım, logo tasarım, çeviri ve reklam gibi şeyler. Hemen hemen her konu ile ilgili üretim yapıp, satışa sunabilirsiniz.

Fiverr’da 5 dolar karşılığında modellik yapanlar, bir videoda sana aşık olduğunu belirtenler gibi değişik fikirleri de satışa sunanlar yok değil. Tamamen yaratıcılığınızla doğru orantılı olarak para kazanabileceğiniz bir platformdur Fiverr.

2) Blog Yazmak

Aslında önceki yazılarımızda bundan fazlasıyla bahsettik ve bunu uygulayan ziyaretçilerimizden olumlu dönüşler aldık. Eğer internetten para kazanmak ile alakalı bu yazımızı da okumak isterseniz “buradan” ulaşabilirsiniz.

İnternetten para kazanmanın en çok bilindiği adres olan blog açmak, yüzbinlerce insana binlerce dolar para kazandıran bir sektördür. Blog açmak için herhangi bir yazılım veya özel bir program bilmeniz gerekmez. Yapmanız gereken gündemi takip etmek ve klavyenin tuşlarına basarak yazı yazmak, bu kadar basit. Yapılan araştırmalar sonucunda bireysel olarak blog yazan “başarılı” kişiler aylık en az 1.000 dolar gibi bir para kazanıyor.

3) Domain Ticareti

İleri vadede yüzbinlerce dolar bile kazanabileceğiniz domain ticareti sektörü uzun zamandır ülkemizde de yapılmakta. Domain, bir sitenin alan adı anlamına gelir. Bizim domainimiz: bilginkarga.com, yani siteadresi.com‘dur. Domain satın almanın ücreti değişmekle birlikte ortalama 20 lira civarıdır. GoDaddy gibi büyük firmalar arada sırada indirim yapıp 2,50 liraya kadar düşürürler domain fiyatlarını.

Peki, domainden nasıl para kazanılır? Yaratıcı bir isim, marka potansiyeli taşıyan bir domain bulup, almalısınız. Marka adı potansiyeli taşıyan domainleri Sedo aracılığıyla inanılmaz fiyatlara satabilirsiniz. Sedo’da yaratıcı bir emlak sitesinin 50.000 dolara satıldığını ve alıcı bulduğunu görmek mümkün.

4) Fotoğraf Satışı

Fotoğraf çekmeyi seviyor musunuz? Peki size bu hobinizden para kazanabileceğinizi söylesek, hem de internetten. Fotoğraflarınızı sokakta bir tezgah kurarak satmaya çalışsanız aşırı bir olayı satmadığınız sürece para kazanma ihtimaliniz düşüktür. Çektiğiniz fotoğrafları tüm dünyaya pazarlamak daha iyi bir ihtimaldir.

Fotoğraflarınızı satabileceğiniz iki büyük platform bulunmaktadır. Bunlar iStockPhoto ve Shutterstock siteleridir. Bu iki platformda da aşırı bir fotoğrafçı rekabeti var ama elbetteki sizin de fotoğraflarınız dikkat çekecek  ve para kazanacaksınız.

Eğer internetten para kazanmakla alakalı daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız size daha önce yazdığımız, internetten para kazanmak yazılarını okumanızı tavsiye ediyoruz.

İnternetten Para Kazanmak devamını oku.

 

Bu makaleyi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir