Dünyanın En Büyük Kasırgasına Uçakla Giren Çılgın Mühendis

Geçtiğimiz günlerde uzmanlarca yapılan açıklamalar doğrultusunda Atlas Okyanusu’nun üzerinde yeni oluşmaya başlayan ve tarihin en şiddetli fırtınalarından olduğu düşünülen Irma Kasırgası, Uzay Mühendisi Nick Underwood hariç herkesi korkutmuş durumda.

Saatte 320 Kilometre Hızı Aşacak

Uzmanlarca yapılan açıklamaya göre Irma Kasırgası’nın hızı saatte 320 kilometreyi aşacak ve büyük bir yıkım meydana getirecek. Sıcak su kısımlarında hareketlendiği için durdurulamaz bir şekilde büyüyen ve gittikçe hızlanan Irma Kasırgası’nın insan yerleşkelerinin büyük çoğunluğunu vuracağı söyleniyor. Irma Kasırgası dolayısıyla Florida şehrinin bir kısmının tahliye edildiği haberleri de geliyor. Kasırga hakkında net bir haber alabilmek için insansız hava araçları ve uydular kullanılıyor. Fırtınanın yönünü hesaplamak için sağlam ve uzun süreli bir ekip çalışması gerekiyor. Uzay Mühendisi olan Nick Underwood geçtiğimiz günlerde Irma Kasırgası adına önemli araştırmalar ve ölçümler yapabilmek için uçakla kasırganın içine girdi. Hatta bu anı Twitter üzerinden “Ofiste bir gün. #IrmaKasırgası” adı altında paylaştı. Sonrasında şu açıklamayı da diğer paylaşımının altına yaptı: “Irma Kasırgası korkutucu olduğu kadar da güzel. (Bir kadın gibi söz ediyor)”

Underwood’un görevi ise uçağın üzerine yerleştirilmiş olan ve rüzgarın sürtünmesine göre gerekli ölçümleri yapabilen uçağı, fırtınanın içerisine getirebilmekti. Uzay Mühendisi Nick Underwood, işinin zorlu olduğunu biliyor ama yine de tehlikeleri çok sevdiğini defalarca kez söyledi. İlerleyen günlerde Irma Kasırgası hakkında birçok haber duyacağız gibi görünüyor.

 

Bu makaleyi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir