Apple Sürücüsüz Otomobil Sektörüne Giriyor

Apple’dan Donald Trump’a Söz

Apple’ın Steve Jobs’tan sonra gelen CEO’su Tim Cook, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’a verdiği 3 fabrika sözünün ikincisini duyurdu. Bu sefer iPhone değil, sürücüsüz otomobil üretecek.

Amerika Birleşik Devletlerini teknolojik olarak da büyütmek isteyen Donald Trump, dünyanın en değerli şirketi olan Apple’dan üç fabrika daha istedi. Trump, bu sayede ülkenin yatırım potansiyelini arttırarak ABD’yi daha da büyütmeyi hedefliyor. Bildiği üzere Apple, tüm ürünlerini Tayvan’da Foxconn şirketine yaptırtıyordu. Trump ve Apple’ın bu kararından sonra Foxconn şirketi, Michigan bölgesine 10 milyar dolarlık fabrika kuracak.

Foxconn Üretiminde Sürücüsüz Otomobiller

Foxconn kurucusu Terry Gou, Amerika Birleşik Devletleri’nin otomobil üretme potansiyelinin Çin’den daha iyi olduğunu belirtti. Terry Gou, yaptığı açıklamada yapay zekaya ilgi duyduklarını ve bunun çalışmalarına başladıklarının sinyalini verdi. Mobil cihazlarda Dünya devi olan Apple’ın sürücüsüz otomobil üreteceği Apple fanları tarafından harika bir haber olarak paylaşıldı. Henüz fiyatlar veya tasarım gibi detaylar gizemini korumakta. Bunun yanında, Tim Cook’un verdiği üçüncü fabrika hakkında hiçbir bilgi paylaşılmadı. İnternette bunun yapay zekayla alakalı bir durum olduğu dedikodusu da dolaşmakta. İlerleyen günlerde Apple ve sürücüsüz otomobil hakkında daha fazla bilgi duyacağımız kesin, eğer elektrikle çalışan bir tasarım olursa Tesla’ya büyük bir rakip geliyor gibi görünüyor.

Bu makaleyi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir